Celem programu Orange dla Bibliotek jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez udostępnianie bibliotekom gminnym nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by biblioteki stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi.

Adresaci program Orange dla bibliotek

Program skierowany jest do gminnych bibliotek publicznych prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego w każdej formie prawnej. Wniosek o dotację może zgłosić biblioteka główna wraz ze wszystkimi filiami.

Gminna Biblioteka Publiczna w Nawojowej otrzymała od Fundacji Orange w 2013 roku dotacje w wysokości 3.190,38 zł,

a w 2014 kwotę 2.280,27 zł, na opłacenie Internetu.

W 2015 roku dotacja wynosi 1 134,49 zł.

Dzieki tej kwocie możemy naszym użytkownikom zaoferować bezpłatne korzystanie z Internetu w bibliotece.

Logo Fundacji Orange