Dnia 16.06.2023r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się konkurs recytatorski pod hasłem: “Przedszkolne wierszyki – WSZECHŚWIAT W POEZJI DZIECIĘCEJ” którego celem było kształtowanie języka, wyobraźni i wrażliwości oraz promowanie talentów recytatorskich i literatury dziecięcej.

Organizatorami tegorocznego konkursu recytatorskiego są Gminna Biblioteka Publiczna  w Nawojowej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej.

Fundatorem nagród jest Gminna Biblioteka Publiczna  w Nawojowej. Laureaci konkursu otrzymali figurki postaci z bajek wykonane przez bibliotekarza.

Organizatorzy powołali komisję w składzie:

Monika Bulińska – choreograf, kierownik i instruktor Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Folklorystycznego Piecuchy z Nawojowej

Beata Borek – pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Nawojowej

Izabela Mokrzycka – pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Nawojowej

Wśród czternastu uczestników ze Szkół i Przedszkoli z terenu Gminy Nawojowa, powołana komisja wybrała 3 miejsca oraz dwa wyróżnienia.

W ocenie recytatora brane były pod uwagę:

Dobór wiersza, opanowanie pamięciowe utworu, dykcja, ogólny wyraz artystyczny.

Wyniki Konkursu są następujące:

I MIEJSCE:

Antoni Warchoł

II MIEJCE:

Zofia Stec

Emilka Kwiczala

Wyróżnienia:

Nikodem Drożdzak

Aleksandra Biel

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i gratulujemy!