background

       Gminna Biblioteka Publiczna
                   w NawojowejKontakt


Gminna Biblioteka Publiczna
w Nawojowej
Nawojowa 25
33-335 Nawojowa

Telefon: 18 445-75-04
E-mail: bib_ug_naw@op.pl


Mała książka - Wielki Człowiek

Czytaj więcej: Mała książka - Wielki Człowiek

Wakacje w bibliotece

W lipcu  odbyły się dla dzieci i młodzieży zajęcia w bibliotece, które pozwoliły na twórcze i czynne spędzenie wolnego czasu. 
Podczas wakacyjnych spotkań dopisała ładna słoneczna pogoda. Sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły aby duża część zajęcia odbyła się na placu przed Biblioteką. 
Nasi milusińscy przekonali się, że wizyta w Bibliotece może być wspaniałą przygodą. Dzieci miały okazję stworzyć teatrzyk cieni od podstaw, tworząc figurki i scenariusz przedstawienia. Codziennie wykonywały prace plastyczne nawiązujące do wakacji i ich zainteresowań  oraz uczestniczyły w grach literackich i zabawach ruchowych. Spotkania pozwalają nie tylko miło i ciekawie spędzić czas, ale również pobudzić wyobraźnię i fantazję dzieci oraz zachęcić do czytania.

W zajęciach wzięło łącznie udział 84 uczestników.

Spotkania autorskie

  W Bibliotece w Nawojowej i w Szkole Podstawowej w Żeleźnikowej Wielkiej 10 i 11 czerwca 2019 roku odbyły się spotkania autorskie.

   Gościliśmy na nich pana Wojciecha Widłaka, autora popularnych i lubianych wśród dzieci opowiadań o Panu Kuleczce.

   Dzieci ze szkoły podstawowej w Nawojowej oraz Żeleźnikowej Wielkiej bardzo ucieszył fakt, że będą mogły poznać pisarza, którego książki są im dobrze znane. Po przywitaniu się i przedstawieniu pan Wojciech rozmawiał z dziećmi o tym, co jest potrzebne do napisania książki, o tym jak on został pisarzem jak działa wyobraźnia oraz gdzie można poznać Pana Kuleczkę.   Przy okazji poznaliśmy innych bohaterów cyklu, a mianowicie kaczkę Katastrofę, psa Pypcia i muchę Bzyk-Bzyk oraz oglądaliśmy ilustracje. Przekonaliśmy się w tym momencie, jak ważną rolę pełnią one w książkach dla dzieci i kto rysuje Pana Kuleczkę. Podczas czytania historyjki wybrane dzieci wcielały się w postacie bohaterów, a w zabawie z workiem z pomysłami ćwiczyliśmy naszą wyobraźnię. Dzieci miały również sporo pytań do pana Wojciecha, a po uzyskaniu wyczerpujących odpowiedzi ustawiły się w długiej kolejce po autografy.

Bardzo przyjemnie i w doborowym towarzystwie spędziliśmy to poniedziałkowe i wtorkowe przedpołudnie. Dzięki wspaniałej atmosferze przenieśliśmy się w magiczny świat literatury. Klimat ten zawdzięczamy panu Wojciechowi, który w bardzo interesujący i serdeczny sposób wprowadził dzieci w krainę książki, a także dzieciom aktywnie uczestniczącym w zabawie.

Bardzo dziękujemy Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece w Starym Sączu za zorganizowanie spotkań w ramach projektu „Maraton Literacki” dofinansowany z MKiDN.

W spotkaniach uczestniczyło 89 uczniów 10  dorosłych.