background

       Gminna Biblioteka Publiczna
                   w NawojowejKontakt


Gminna Biblioteka Publiczna
w Nawojowej
Nawojowa 25
33-335 Nawojowa

Telefon: 18 445-75-04
E-mail: bib_ug_naw@op.pl


Ferie z biblioteką

 

 Z BIBLIOTEKĄ w 2019

Gminna Biblioteka Publiczna w Nawojowej zaprasza do udziału w zajęciach w okresie ferii zimowych

od 14.01.2019 do 18.01.2019. (pierwszy tydzień ferii)

Od godziny 10.00 do 12.00

Propozycja zajęć:

• Zajęcia plastyczne

• Gry i zabawy edukacyjne (kalambury, gry planszowe, , puzzle, szachy, itp.)
• Zajęcia zręcznościowe i manualne (robótki ręczne)
• Zabawy na śniegu (lepienie bałwana)

·      Zabawy z książką i teatrzyk kamishibai

Serdecznie zapraszamy!!!!!!!!Początek formularza

\

 

Życzenia

 

W dniu 31 grudnia 2018 w sylwestra biblioteka czynna do 13.30. Przepraszamy.

"Spotkajmy się w Bibliotece"

„Spotkajmy się w Bibliotece” jest to cykl spotkań promujących czytelnictwo i pobudzających wyobraźnie dzieci i młodzieży oraz zainteresowanie książkami.

W ramach tego cyklu biblioteka gościła uczniów Szkoły Podstawowej w Nawojowej. Podczas spotkań w bibliotece dzieci uczestniczyły w zajęciach jak „Teatrzyk Kamishibai”,  „Jestem patriotą i…..”, miały okazje zapoznać się z jej  zbiorami oraz zostać czytelnikiem biblioteki.

Wyzwanie dla szkół

 

 

 

 

 

W związku z 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości

 Gminna Biblioteka Publiczna w Nawojowej zaprasza Szkoły do udziału w akcji.

 

Przesłaniem akcji jest uczczenie tej ważnej  rocznicy poprzez zjednoczenie całej społeczności szkolnej  (nauczyciele, wychowawcy, uczniowie, rodzice, pozostali pracownicy szkoły) wokół wspólnego celu, jakim jest czytanie książek jako przejaw wolności, niezależności, szacunku dla słowa i myśli ludzkiej utrwalonej w książce, ale też zdobywania wiedzy dla własnego rozwoju.

100 lat temu ważne dla naszej Ojczyzny było odrodzenie państwowości, języka, kultury narodowej, której jednym ze źródeł jest książka. Kształcenie oraz wychowanie nowych pokoleń w duchu patriotyzmu, szacunku dla języka polskiego, kultury i tradycji to jeden  z filarów państwowości

Wyzwanie czytelnicze „100 KSIĄŻEK NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI”  polega na wypożyczeniu  i przeczytaniu ze zbiorów Gminnej Biblioteki Publiczne w Nawojowej oraz jej Filii we Frycowej  i Żeleźnikowej Wielkiej - 100 książek przez minimum 100 osób w terminie od 11 listopada 2018 roku do 11 lutego 2019 roku.

Zgłoszenie uczestnictwa:  Przedstawiciel Szkoły podejmującej wyzwanie kontaktuje się telefonicznie lub osobiście z biblioteką.  Społeczność szkolna wypożycza w okresie trwania akcji dowolne tytuły książek, informując każdorazowo bibliotekarza o fakcie uczestnictwa  w wyzwaniu czytelniczym (należy podać nazwę szkoły).

Każda Szkoła, która spełni warunek wyzwania otrzyma honorowy dyplom.

Zapraszamy do udziału.

Spotkanie autorskie z Agnieszką Urbańską w Nawojowej

Dnia 10 października Gminna Biblioteka Publiczna w Nawojowej gościła pisarkę  panią Agnieszkę Urbańską. Spotkanie autorskie odbyło się w  Szkole Podstawowej w Nawojowej.

Agnieszka Urbańska, pisarka, doktor nauk humanistycznych, autorka książek dla najmłodszych czytelników, takich jak: „Zwierzaczki z dzikiej paczki”, „Opowieści z Kapciuchowa”, „Wandzia Węszynos i cienie z doliny”, „Potwór z ulicy Pomidorowej” i wielu innych. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Podróże literackie”, realizowanego przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. W. Bazielicha w Starym Sączu, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Pani Agnieszka Urbańska w sposób mądry a jednocześnie zabawny opowiedziała nam o bohaterach swoich książek, opowieści te miały formę nie tylko rozmowy, ale także wesołej zabawy słownej, zgadywanek , niespodzianek (wyciąganych z tajemniczego woreczka).Mnóstwo pytań do autorki, dużo śmiechu i słodki poczęstunek towarzyszyły naszemu spotkaniu.

 

2019  Gminna Biblioteka Publiczna w Nawojowej   GlobbersThemes