„Partnerstwo Dla Książki - Poznaj żywego pisarza”

„Partnerstwo Dla Książki- Poznaj żywego pisarza”

Gminna  Biblioteka Publiczna w Nawojowej i jej filiezorganizowały spotkania pisarzy

z młodymi czytelnikami w Szkołach Podstawowych w Żeleźnikowej Wielkiej i we Frycowej.

Spotkania odbyły się  przy współpracy z Powiatową i Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczna  w Starym Sączu, która realizuje projekt, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Partnerstwo Dla Książki - Poznaj żywego pisarza – jest ona organizatorem 30 spotkań autorskich promujących czytelnictwo i rozwijających wiedzę w Bibliotekach Publicznych powiatu nowosądeckiego.

W dniu  13 września 2017 roku gościliśmy w  Szkole Podstawowej w Żeleźnikowej Wielkiej na spotkaniu autorskim Panią Annę Czerwińską–Rydel

autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Na spotkaniu z młodym czytelnikiem najwięcej uwagi poświęciła książkom biograficzny i historycznym, ponieważ jest pomysłodawczynią i mistrzynią w pisaniu biografii dla dzieci o wielkich Polakach: Henryku Sienkiewiczu, Kornelu Makuszyńskim, Marii Curie-Skłodowskiej. O swoich bohaterach opowiada ciekawie, barwnie i z dowcipem. Młodzi czytelnicy chętnie zabierali głos - otrzymując w zamian długopisy i zakładki - pytali o powody pisania, początki kariery, ilość napisanych książek, ciekawi byli ile czasu zajmuje napisanie książki. Autorka z przyjemnością na wszystkie z nich odpowiadała. Pani Ania zauroczyła uczestników spotkań serdecznością, ciepłem, energią i entuzjazmem z jakim mówiła o pisaniu, książkach i życiu.

W dniu 20 września 2017 roku w Szkole Podstawowej we Frycowejgościem na  spotkaniu autorskim była Magdalena  Zarębska.

Autorka książek dla dzieci i młodzieży. Spotkania połączone były z pokazem multimedialnym, pisarka zaprezentowała swoje książki: „Ida konie i reszta świata”, „Maja poznaje świat”, „Kaktus i paprocie”, „Kraina nieczytania”. Największą popularność i wiele nagród literackich otrzymała książka „Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali”, książka dwujęzyczna - napisana po polsku i gwarą śląską. Podczas spotkań była mowa o wyobrazi, emocjach, słowach i gestach. Pani Magdalena przeprowadziła wiele zabaw i gier ruchowych, podczas których dzieci musiały uruchomić wszystkie sensory zmysłowe.