Z Książką na Walizkach

„Z książką na walizkach”to akcja promująca czytelnictwo w bibliotekach miejskich i gminnych. Dla wielu dzieci, które po raz pierwszy w życiu mają kontakt z au­torem, czynny udział w spotkaniu jest niezapomnianym przeżyciem. To także niepowtarzalna okazja na zdobycie wyjątkowej, indywidualnej dedykacji od goszczącego w bibliotece pisarza.

Tegoroczna, szósta już edycja spotkań "Z Książką na Walizkach odbyła się pod hasłem "A to historia". Odbyło się dwadzieścia spotkań z pisarzami. W dniach 13 i 14 września 2018 roku w bibliotekach miejskich i gminnych powiatu nowosądeckiego: w Chełmcu, Grybowie, Gródku n/Dunajcem, Kamionce Wielkiej, Krynicy, Korzennej, Łabowej, Łącku, Nawojowej, Muszynie, Podegrodziu, Stróżach i Starym Sączu. W tych dniach gościliśmy pięciu autorów piszących książki dla dzieci i młodzieży: Grażynę Bąkiewicz, Kalinę Jerzykowską, Izabellę Klebańską, orazPawła Wakułę i Kazimierza Szymeczko.

W Szkole Podstawowej w Nawojowej, odbyły się 2 spotkania z pisarzami z Kazimierzem Szymeczko i z Pawłem Wakułą zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczna w Nawojowej. Autorzy zaprezentowali dzieciom swoje książki. Opowiadali o sobie, o swoim pisarstwie a także nawiązując do historii naszego kraju przedstawiali koleje życia swoich bohaterów, niejednokrotnie uwikłanych w losy Ojczyzny. Spotkania odbywające się pod hasłem „A to historia”, wpisały się w ogólnopolskie obchody niepodległościowe naszego kraju.

Każde ze spotkań zakończyło się konkursem plastycznym, a prace laureatów trafiły na finałowy konkurs podczas Festynu Czytelniczego do Biblioteki Powiatowej w Starym Sączu, gdzie 1 miejsce w konkursie plastycznym zdobył uczeń Szkoły Podstawowej w Nawojowej.