Wyzwanie dla szkół

W związku z 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości

Gminna Biblioteka Publiczna w Nawojowej zaprasza Szkoły do udziału w akcji.

Przesłaniem akcji jest uczczenie tej ważnej  rocznicy poprzez zjednoczenie całej społeczności szkolnej  (nauczyciele, wychowawcy, uczniowie, rodzice, pozostali pracownicy szkoły) wokół wspólnego celu, jakim jest czytanie książek jako przejaw wolności, niezależności, szacunku dla słowa i myśli ludzkiej utrwalonej w książce, ale też zdobywania wiedzy dla własnego rozwoju.

100 lat temu ważne dla naszej Ojczyzny było odrodzenie państwowości, języka, kultury narodowej, której jednym ze źródeł jest książka. Kształcenie oraz wychowanie nowych pokoleń w duchu patriotyzmu, szacunku dla języka polskiego, kultury i tradycji to jeden  z filarów państwowości

Wyzwanie czytelnicze „100 KSIĄŻEK NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI”  polega na wypożyczeniu  i przeczytaniu ze zbiorów Gminnej Biblioteki Publiczne w Nawojowej oraz jej Filii we Frycowej  i Żeleźnikowej Wielkiej - 100 książek przez minimum 100 osób w terminie od 11 listopada 2018 roku do 11 lutego 2019 roku.

Zgłoszenie uczestnictwa:  Przedstawiciel Szkoły podejmującej wyzwanie kontaktuje się telefonicznie lub osobiście z biblioteką.  Społeczność szkolna wypożycza w okresie trwania akcji dowolne tytuły książek, informując każdorazowo bibliotekarza o fakcie uczestnictwa  w wyzwaniu czytelniczym (należy podać nazwę szkoły).

Każda Szkoła, która spełni warunek wyzwania otrzyma honorowy dyplom.

Zapraszamy do udziału.