27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru 2019

Teatrzyk Kamishibai można porównać do swego rodzaju dużej książki obrazkowej, która wymaga dodatkowej obsługi poza samym czytaniem.

Ilustrowane karty książki wślizguje się do drewnianego teatrzyku, który staje się oknem z ilustracją. Gdy rozpoczynamy seans głośnego czytania,

otwiera się na widza okno, a wraz z nim historia, która wypełnia przestrzeń tu i teraz… rozpoczynamy magiczny seans Kamishibai!

W ramach Międzynarodowego Dnia Teatru Biblioteka 25 i 28 marca 2019 r. przeprowadziiła zajęcia czytelnicze za pomocą Teatrzyka Kamishibai

w Niepubliczny Przedzkolu w Nowym Sączu "Lokomotywa 2" i Gminnym Przedszkolu Publicznym w Nawojowej.

Podczas słuchania bajek dzieci oglądają ilustracje i aktywnie uczestniczą  w seansie. Na koniec zajęć dzieci otrzymują "Recepty na ksiażki"

z instrukcją i zaleceniami dla rodziców o zaletach czytania dzieciom książek i malowankę z bohaterem  z czytanej bajki.