Konkurs Przedszkolne wierszyki

Konkurs recytatorski "Przedszkolne wierszyki", został zorganizowany dla  przedszkolaków. Organizatorem Konkursu była Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu oraz biblioteki publiczne powiatu nowosądeckiego. W tegorocznej edycji konkursu dzieci recytowały wiersze: Wandy Chotomskiej, Ewy Szelburg – Zarembiny i Danuty Wawiłow.

W etapie gminnym przeprowadzonym Bibliotece w Nawojowej 6 maja 2019 r. wyłoniono zwycięzcę z terenu Gminy Nawojowa, który będzie nas reprezentował w finale.

I miejsce otrzymał – Aleksander Słaby

Wszystkim naszym utalentowanym uczestnikom życzymy dalszych sukcesów w konkursach recytatorskich.

Do finału zakwalifikowało się 10 uczestników z oddziałów przedszkolnych z powiatu nowosądeckiego.

Komisja konkursowa Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu po przesłuchaniu wszystkich uczestników miała trudne zadanie, aby wyłonić najlepszych.

• I miejsce- Wiktoria Biel
  • II miejsce- Bartłomiej Barycz
  • III miejsce- Maciej Lepszy
  • Wyróżnienie - Aleksander Słaby

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Poziom recytacji był bardzo wysoki, dzieci oprócz poprawnej dykcji, oryginalnej interpretacji, zachwyciły strojem i rekwizytami.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

źródło: http://biblioteka.stary.sacz.pl/pl/664/0/przedszkolne-wierszyki-219-final.html