Czytam sobie w bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna w Nawojowej znalazła się wśród 900 bibliotek szkolnychi publicznych, które zakwalifikowały się do udziału w akcji „Czytam sobie w bibliotece”. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w wieku 5-8 lat. Biblioteka otrzymała z wydawnictwa Egmont komplet 9 książek z serii „Czytam sobie” oraz materiały i filmy instruktażowe do przeprowadzenia zajęć. Warsztaty promujące czytelnictwo odbyły si w w bibliotece w październiku i wzieło w nich udział 114 uczniów z 5 klas ze Szkoły Podstawowej w Nawojowej.

Miłość do książek trzeba rozbudzać od najmłodszych lat, ponieważ na naukę czytania nigdy nie jest za wcześnie.

Misją akcji „Czytam sobie w bibliotece” jest pokazanie dzieciom, że samodzielne czytanie jest dobrą zabawą, a nauka czytania może być radosna i ciekawa.

Więcej informacji na stronie: http://www.ceo.org.pl/pl/czytamsobie

Wakacje w bibliotece

Wakacje w bibliotece  (2015)

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Nawojowej dla dzieci i młodzieży odbywały się  zajęcia od 6 do 24 lipca 2015 roku, codziennie przez 3 godziny, od godziny 10.00 do 13.00, każdego dnia w  zajęciach brało udział od 4 do 15 dzieci w wieku od 6 lat do 16 lat.

W sumie z zajęć tych skorzystało  91 dzieci z Gminy Nawojowa. Dzieci grały w gry edukacyjne, kalambury i rebusy wykonywały prace plastyczne, oglądały bajki i bawiły się w zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

Powiatowy Dzień Bibliotekarza 2015

Powiatowy Dzień Bibliotekarza - Łącko 2015

Corocznym świętem bibliotekarzy jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony w tygodniu Bibliotek 8 – 15 maja. Jest to święto okolicznościowe służące popularyzacji książki i bibliotek w społeczeństwie. W tym dniu wyróżnia się osoby obchodzące jubileusz pracy zawodowej, osoby wyróżniające się w sposób szczególny w pracy bibliotekarza.
Kolejny już Powiatowy Dzień Bibliotekarza odbył się 14 maja, tym razem współorganizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Łącku. Dzień ten był okazją do wręczenia nagród zasłużonym pracownikom bibliotek w powiecie, działającym na rzecz rozpowszechniania czytelnictwa.
Konferencję uświetnił wykład dr Anny Mlekodaj nt. „Piśmiennictwa gwarowego jako istotnego składnika dziedzictwa kulturowego regionu”. Dopełnieniem uroczystości były występy zespołu Małe Łącko wraz z Kapelą przy Zespole Regionalnym Małe Łącko oraz Kapeli Ciupaga.
Srebrnym Jabłkiem Sądeckim Starosta Nowosądecki wyróżnił Panią Annę Wiśniewską zastępcę dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, za działalność na rzecz upowszechniania książki i czytelnictwa oraz za współpracę z bibliotekami z terenu powiatu nowosądeckiego.

Dyplom  otrzymała między innymi Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nawojowej Pani Ogórek Barbara

W imieniu starosty nowosądeckiego nagrody wręczał Marian Ryba – członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego.

Życzenia i gratulacje dla bibliotekarzy składali: Marian Ryba - członek Zarządu PN, dr Zenon Szewczyk - przewodniczący Komisji Kultury i Ochrony Dóbr Kultury Rady Powiatu Nowosądeckiego.
W uroczystości brali udział także zastępca burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki, a także władze Gminy Łącko: Wójt Gminy Łącko – Jan Dziedzina, Z-ca WójtaPaweł Dybiec i Przewodnicząca Rady Gminy Bernadetta Wąchała-Gawełek oraz z-ca dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie -Anna Wiśniewska.

Tego dnia miało miejsce uroczyste otwarcie nowego lokalu Gminnej Biblioteki Publicznej w Łącku, znajdującego się w nowoczesnym wnętrzu Hali widowiskowo-sportowej w Łącku.

źródło http://biblioteka.stary.sacz.pl/pl/312/0/powiatowy-dzien-bibliotekarza-215.html

Akcja "Z książką na Walizkach"

Czytaj więcej: Akcja "Z książką na Walizkach"

Odwiedziny najmłodszych czytelników w bibliotece.

W maju Gminna Biblioteka Publiczna w Nawojowej gościła dzieci, najmłodszych przyszłych czytelników z Przedzkola i Szkoły Podstawowej w Nawojowej.