Akcja "Z książką na Walizkach"

Dnia 29 maja 2015 Gminna Biblioteka Publiczna w Nawojowej zaprosiła pisarza i utalentowanego twórcę

programów telewizyjnych Pana Andrzeja Jerzego Grabowskiego,

który spotka się z uczniami Szkoły Podstawowej w Nawojowej.

Andrzej Grabowski

Ukończył pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim. Od lat współpracuje z Telewizją Polską, dla której stworzył ponad tysiąc programów dla dzieci, między innymi: Tik-Tak, Wyprawy profesora Ciekawskiego, Ciuchcia i Budzik. Autor kilkudziesięciu scenariuszy filmów animowanych, kilkuset piosenek (Witaminki, Kulfon, co z ciebie wyrośnie?, Bursztynek) oraz kilku książek. Współzałożyciel zespołu Fasolki, który śpiewa wiele jego piosenek.

źródło: http://www.wyd-literatura.com.pl/autor/andrzej-grabowski.html

Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH  - Finał w Kamionce Wielkiej

IV Małopolskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami  w dniach 28 – 30 MAJ 2015.

Już po raz czwarty Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu wraz z Bibliotekami Publicznymi Powiatu Nowosądeckiego i Wydawnictwem Literatura z Łodzi organizują Małopolskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami Z książką na walizkach.

Z książką na walizkachto impreza czytelnicza, mająca na celu popularyzację książki, czytelnictwa i bibliotek. W tym roku pod hasłem Wojny dorosłych – historie dzieci upamiętniające 70 rocznicę zakończenia II Wojny Światowej.

Zaproszeni pisarze to autorzy wielu ciekawych książek o wojnie widzianych oczami dziecka przeznaczonych dla dzieci. Spotkania te mają wzbudzić wśród młodych czytelników poczucie patriotyzmu, pokazać poprzez literaturę bezsens wojny, a także zaakcentować dążenie wielu ludzi do utrzymania pokoju na świecie.

W tegoroczną trasę z walizką pełną książek wyruszą m. in.Beata Ostrowicka, Renata Piątkowska, Joanna Papuzińka, Andrzej Marek Grabowski, Małgorzata Strękowska-Zaremba.

W ciągu dwóch dni, pięciu twórców odwiedzi 18 bibliotek publicznych w powiecie nowosądeckim oraz przedszkola w Nowym Sączu i Starym Sączu, w których odbędą się spotkania się z młodszymi czytelnikami.

W sobotę - 30 maja wszyscy walizkowi goście zaproszeni są na Finał imprezy tak zwany Piknik Czytelniczy połączony z Dniem Rodziny w Kamionce Wielkiej, który odbędzie się na STADIONIE a w razie niepogody  w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych o godzinie 13. Organizatorem Dnia Rodziny jest Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Kamionce Wielkiej, Gminna Biblioteka w Kamionce Wielkiej oraz Klub Seniora.

Całą Imprezę otworzy korowód postaci bajkowych. Zachęcamy rodziców do przebrania swoich pociech czekają na nich ciekawe nagrody.

Na uczestników pikniku oprócz spotkań z autorami czeka wiele atrakcji: występy dzieci, występy zespołu Promyczki i Ziarenka, kabaretowy występ  Klubu Seniora, konkursy literackie, warsztaty plastyczne, quizy. To wielkie Świętow Kamionce Wielkiej integrujące środowisko obfitować będzie w kiermasze, imprezy promujące wiedzę, literaturę i wartości artystyczne .

W namiocie autorskim na miłośników dobrej książki czekać będą walizkowi autorzy, wraz z książkami które będzie można kupić w promocyjnej cenie i zdobyć unikalną pamiątkę z autografem prawdziwego twórcy.

Piknik Czytelniczy  połączony z Dniem Rodziny ma promować czytelnictwo,  integrować środowisko rodzinne, w trakcie trwania  imprezy każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Zapraszamy na  Stadion w  Kamionce Wielkiej 30 maj 2015  o godzina 13