Czytam sobie w bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna w Nawojowej znalazła się wśród 900 bibliotek szkolnychi publicznych, które zakwalifikowały się do udziału w akcji „Czytam sobie w bibliotece”. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w wieku 5-8 lat. Biblioteka otrzymała z wydawnictwa Egmont komplet 9 książek z serii „Czytam sobie” oraz materiały i filmy instruktażowe do przeprowadzenia zajęć. Warsztaty promujące czytelnictwo odbyły si w w bibliotece w październiku i wzieło w nich udział 114 uczniów z 5 klas ze Szkoły Podstawowej w Nawojowej.

Miłość do książek trzeba rozbudzać od najmłodszych lat, ponieważ na naukę czytania nigdy nie jest za wcześnie.

Misją akcji „Czytam sobie w bibliotece” jest pokazanie dzieciom, że samodzielne czytanie jest dobrą zabawą, a nauka czytania może być radosna i ciekawa.

Więcej informacji na stronie: http://www.ceo.org.pl/pl/czytamsobie