W dniu 22 listopada Gminna Biblioteka Publiczna w Nawojowej gościła sądecką autorkę wierszy, bajek i opowiadań dla dzieci oraz dorosłych  panią Jadwigę Marzec.

Na spotkanie z pisarką przybyły dzieci ze Szkoły Podstawowej z Nawojowej oraz dorośli z Klubu  Seniora w Nawojowej.

Spotkanie dla dorosłych było poświęcone książce „Marzenia nie liczą lat: historia prawdziwa sądeckiej malarki Grażyny Kulig”.

Pisarka w 2017 roku wydała swoją pierwszą debiutancką książkę dla dzieci pt. „Niezwykły tydzień Frani”. Jest to opowieść o dziewczynce, która spędza wakacje u babci w Nowym Sączu, przeżywa tam różne przygody. Jak sama autorka mówiła: zawsze pragnęła napisać książkę dla najmłodszych dzieci. I właśnie taką książką są Przygody Frani, które przyniosły Jadwidze Marzec nie tylko splendor, ale także nominację w Konkursie o Nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora w kategorii „Książka o Sądecczyźnie”.

Dwa lata później ukazała się kolejna jej książka dla dzieci „Puzzelkowe serce”. To opowiadanie dla najmłodszych zawierające piękne, mądre historie, które pokazują co jest najważniejsze w życiu czyli miłość i rodzina.

W 2020 roku Pani Jadwiga wydała „Nowe przygody Frani”, będące kontynuacją „Niezwykłego tygodnia Frani”. Książka powstała z inspiracji opowiadaniami dzieci biorącymi udział w Małopolskim Konkursie Literackim zorganizowanym z inicjatywy autorki i Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

„Poszukiwacze przygód – Traper i Lukier odkrywają Sądeckie”, to kolejna z  książeczek promującą atrakcje turystyczne na terenie powiatu nowosądeckiego. Książka została wydana przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Biuro Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych.

„Myszka Matylda w Nowym Sączu”. Jest to książka dwujęzyczna, napisana zarówno w języku polskim jak i ukraińskim. To historia tytułowej myszki, która wędruje po naszym mieście, poznaje ciekawe miejsca i historie z nimi związane. Podczas wydarzeń będzie można nabyć książkę i uzyskać pamiątkowy wpis autorki.