W Miejskim Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie odbyły się obchody Dnia bibliotekarza. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył wyróżniającym się bibliotekarzom nagrody i uhonorował ich Srebrnym Jabłkiem Sądeckim.
– Dziękuję za propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie mieszkańców Sądecczyzny do uczestniczenia w życiu bibliotek – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Jestem dumny, że nasza Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu ma tak świetną kadrę. Dziękuję za waszą pracę – nie tylko tą związaną z książkami, ale też sporo innych spotkań i imprez kulturalnych organizowanych w bibliotekach. Życzę zdrowia i wytrwałości. Niech praca przynosi wam wiele satysfakcji. Dziękuję również za kreatywne działania z najmłodszymi czytelnikami i tworzenie wspaniałej atmosfery w bibliotekach i czytelniach!
Starosta, jak co roku, przyznał nagrody finansowe dla bibliotekarzy pracjących w filiach Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu. W tym roku wyróżnił nagrodami finansowymi cztery panie. Są to: Monika Jasiurkowska-Zaryczny – BPMiG w Piwnicznej-Zdroju, Barbara Konieczny – BPG w Krynicy-Zdroju, Izabela Mokrzycka – GBP w Nawojowej i Barbara Szczepanik – GBP w Łącku.  czytaj więcej